Субота
28.06.2025
01:37
Форма входу
Категорії розділу
1 клас [7]
2 клас [4]
3 клас [0]
4 клас [0]
Матеріали до уроків [1]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 126
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Трощанська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів
Головна » Файли » Початкова школа » 2 клас

Урок літературного читання
[ Викачати з сервера (172.1 Kb) ] 13.03.2014, 20:29

Урок  читання

Тема:  О.Сенатович «Веселий сміх» ,«Дівчинка малює сонце».

Мета: активізувати читацькі інтереси учнів; удосконалювати навички виразного і свідо­мого читання  віршованих творів; розвивати образну уяву, здатність розрізняти ре­альність і вигадку; виховувати любов до рідного слова та виховувати бережливе ставлення до рідної природи.

Тип уроку: комбінований з використанням ІКТ

Обладнання : Комп'ютер та комп’ютерна презентація «Урок 47», малюнки «Сонечко», кольорові стікери із домашнім завданням, індивідуальні картки для словникової роботи.

Освітні компетенції  :

v читацька компетентність

v комунікативна компетентність

v пізнавальна компетентність

v міжпредметна компетентність

v інформаційна компетентність.

Хід уроку

I.                   ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Слайди 1,2

Учні: Доброго дня ! -  ми гостинно  вітаємось.

Доброго дня! -  і гостям посміхаємось.

Будьте  веселі і завжди здорові,

А доброта буде в кожному слові.

Вчитель : Слайд 3

Урок у нас  незвичайний,

Він цікавий і повчальний

Тож мерщій часу не гаймо

Ми до лісу вирушаймо!

Щоб не боліли язичок та спинка

Сіли рівненько -  мовленнєва розминка.

II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1.     Робота над  чистомовкою  Слайд 4

Ра-ра-ра- дуже рада дітвора

Ісі- ісі –ісі – ми йдемо гуляти в лісі

Ець-ець-ець – на гілочці горобець

Іва-іва –іва – гарну пісеньку співа.

2. Робота над скоромовкою Слайд 5

Край узлісся  на осичці –

Листя шелестіло

Зайченятку та білочці-

Під ноги летіло.

3. Гра «Веселий старт»  Слайди 6,7

Прочитати слова , із перших літер записаних слів.

Міст, апельсин, листок,  юнга, ніс, окуляри, квітка  (Малюнок)

Веселка, індик, річка, шарф. (Вірш)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Слайд 8

Щоб нам далі працювати

Малюнок потрібно показати.

А малюнок не простий,

Із ним віршик чарівний.

Діти розповідають вірші «Теплий дощик листопад», «Бусел», «Чапля» і показують ілюстрації до них.

IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Гра «Плутанина»  Слайд 9

Хто така, на вашу думку Оксана Сенатович?   Сьогодні на уроці ми познайомимось із біографією та творчістю  поетеси Оксани Сенатович.

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 1. Ознайомлення із біографією поетеси та робота із виставкою книг. Слайд 10

Оксана Сенатович народилася 2 січня 1941 р. в м. Бережани, у сім'ї вчителів. Після закінчення школи, навчалась у Львівському політехнічному інституті. Працювала інженером на заводі, в науково-дослідному інституті легкої промисловості, була на профспілковій роботі, але справжнє своє покликання знайшла на літературній ниві.

Путівку в поетичний світ О. Сенатович дала газета "Вільне життя" ще у 1959 р. Згодом були публікації в журналі "Жовтень" (1960, № 1).

У 1961 р. у Львові вийшла колективна поетична збірка "Яблуневий цвіт", серед 28-ми авторів якої представлена і О. Сенатович.

О. Сенатович писала  поезії і для дітей, і  для дорослих. 

Коли вона працювала на заводі,  почала розповідати дітям про професію інженера і тоді ж почала писати вірші для учнів молодших класів. Так народилася її книжка для дітей "Червоні лелеки" (1970). Свої вірші для дітей поетеса часто друкувала у журналах "Барвінок", "Малятко", в календарі "Дванадцять місяців". Широко відомі її книжки для найменших читачів: "Червоні лелеки", "Вісім сотень колобків", "Вчиться Вересень читати", "Сніговик", "Живемо в одному домі", "Шпаки на колесах", "Соловейку, тьох-мажор".

 За свій літературний доробок для дітей Оксана Сенатович стала першим лауреатом премії імені Олени Пчілки (1992)

Померла О. Сенатович 31 березня 1997 р. в м. Львів.

2.     Гра «Передбачення»  Слайд 11

2.1 Розгляньте ілюстрації до вірша  «Веселий сміх»(с. 52-53)

— Про що йтиметься у цьому творі?

2.2. Виразне читання вірша вчителем

— Який настрій викликав у вас вірш? Чому?

— Чи справдилися ваші передбачення?

2.3. Словникова робота  Слайд 12

Довідкове бюро

Ломака — велика палиця, дрючок.

 Драла — швидко тікати куди-небудь.

Прочитати стовпчики слів: (Спочатку читає вчитель і визначає із учнями наголос - діти читають слова хором – потім кожен учень окремо )

Писну                                                     трісь

сміється                                                  неможливо

слухайте                                                 просто

простував                                              насправді

драла                                                      навздогін

Фізкультхвилинка     Слайд 13

Зимно зайчику стоять  (встають).

Треба трошки пострибать  (стрибають).

Скік – скік, скік – скік –скік,

Треба трошки пострибать,

Пострибавши, відпочить  (сідають за парти).

2.4.Читання вірша учнями  ланцюжком вголос Слайд 14

2. 5. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання

— За допомогою яких слів авторка відтворила сміх, тріск сухої гілки?

— Чи насправді зайчикові було весело під час зустрічі з мисливцем?

— Прочитайте виділені вислови. Який стан зайчика вони відображають?

— Що насправді у вірші викликає сміх?

3.     Мультиплікаційна пауза  Слайд 15

3.1. Перегляд фрагмента мультфільму «Дівчинка і зайці»

3.2. Вправа «Мікрофон»   Слайд 16

Як ви вважаєте, чи добре зробила дівчинка?

Чим ви можете допомогти зайчикам взимку?

Який  звукопис зустрічався у мультфільмі?

4.     1.      Робота за книгою з літературного читання «Перлинка» Слайд 17

Відриваємо «Перлинку» ст.42. послухайте іще один вірш Оксани Сенатович «Дівчинка малює сонце»

Як ви думаєте, про що піде мова у вірші?

4.2. Первинне читання вірша вчителем

4. 3.  Словникова робота Слайд 18

Веремія -  колотнеча,  неспокій; галасувати, вередувати, навмисне шукати причину для сварки, скандалу.

4. 4.  Виразне читання вірша вчителем

З яким проханням звертається дівчинка до вітру? До хмар? До машин?

У яких словах вірша ми чуємо ш-ш-ш?

4. 5.  Самостійне читання вірша учнями.

4.6 . Гра «Добери риму» Слайд 19

Вітровію- веремію

Голубами –літаками

Машини- шини

Малює-дарує

VI. ПІДСУМОК УРОКУ Слайд 20

— З яким віршами ми ознайомилися на сьогоднішньому уроці?

— Хто їхній автор?

— Які ці вірші за настроєм?

— Що найбільше сподобалося у вірші?

Що малювала дівчинка? (Сонце)

Намалюйте сонечку обличчя, яке відповідає вашому настроєві на уроці , ми  прикріпимо їх на мольберт. Разом ми створимо композицію  «Сонячний настрій»

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ    Слайд 21

Різнорівневі завдання до прочитаних творів.

Дітки, сьогодні на уроці ми разом із вами гарно працювали, тому я пропоную вам самостійно обрати домашнє завдання на кольорових смужках. Але  послухайте уважно: фіолетове завдання найпростіше, блакитне і зелене середні,  а жовте та помаранчеве – складніші. Подумайте добре, який колір ви обираєте?

v Прочитати вірші  Оксани Сенатович «Веселий сміх» та «Дівчинка малює сонце»

v Намалювати малюнок до твору О.Сенатович «Веселий сміх»

v Намалювати малюнок до твору О.Сенатович «Дівчинка малює сонце»

v Порівняти чим схожі та чим відрізняються вірші  Оксани Сенатович «Веселий сміх» та «Дівчинка малює сонце»

v Скласти розповідь про дівчинку та зайців за мотивами віршів Оксани Сенатович «Веселий сміх» та «Дівчинка малює сонце».

Слайд 22

Додатковий матеріал:

ü Слово «заєць» означає стрибун.

ü Задні лапи у два рази довші за передні.

ü Швидкість зайця понад 70 км\год

ü Коли заєць тікає він дивиться назад, а попереду нічого не бачить.

ü Спить заєць з розплющеними очима.

Категорія: 2 клас | Додав: Irina
Переглядів: 4159 | Завантажень: 281 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: